Lederskap

Staben i Sula Frikirke

Staben leder menighetens arbeid, og består av:

Pastor
Pastor
Rannveig Hammer

Rannveig er 41 år, og startet hos oss først som frivillig stab og ble ansatt som barne- og familieleder i 2018. Hun er utdannet allmennlærer. Rannveig har et stort hjerte for andre mennesker, elsker å gå rundt og synge, og leser gjerne en god bok.
70% som Pastor med hovedfokus på barn og familier
Tlf: 938 38 129
Epost: 
rannveig@sulafrikirke.no

Daglig leder
Daglig leder
Vegard Ingebrigtsen

Vegard er 30 år gammel. Han har jobbet offshore i 8 år, men underviser nå på fagskolen i Ålesund ved nautisk linje. Han er god på å se styrkene til enkeltmennesker, å sette sammen et godt team. Vegard er tobarnsfar, tar seg gjerne både sykkeltur og fjellturer med familien. 
I forbindelse med hovedpastor, Geir Langens, permisjon, vikarierer Vegard som daglig leder i 20% stilling.
Tlf: 48101632
E-post: vegard@sulafrikirke.no 

Administrasjonsleder
Administrasjonsleder
Marie Molvær Nornes

Marie er 30 år gammel, og hadde et vikariat i administrasjon, før hun ble fast ansatt i august 2021. Marie er glad i frisk luft, er tobarnsmor til to prinsesser, en sosial introvert som er glad i mennesker og en god prat. Hun finner organisering og lister tilfredsstillendes!
Arbeider 30% som administrasjonsleder i Sula Frikirke, 20% i en prosjektstilling med Gudstjenester, konfirmanter mm., og 5% som administrativ støtte i Ålesund Frikirke
Tlf: 45513560
Epost: marie@sulafrikirke.no

Menighetsarbeider, fokus på ungdom
Menighetsarbeider, fokus på ungdom
Eivind Lovund

Eivind Lovund er 30 år og ble ansatt i en 40% stilling som menighetsarbeider med fokus på ungdom i august 2021. De siste seks årene har han jobbet med Ungdom i Oppdrag i Orlando Florida. Han er en utadvendt optimist med lidenskap for disippelskap, grafisk design og metal musikk. Han er en mann med mange gode idéer og driv.
Tlf: 46114503
Epost: elovund@sulafrikirke.no 

 

Menighetsarbeider
Menighetsarbeider
Margrete Digernes

Margrete er 38 år. Margrete elsker å jobbe med barn! Hun er kreativ og har et smittende godt humør. 
Hun har jobbet som frivillig stab i tre år(!), og er nå ansatt i 40% som menighetsarbeider med fokus på barn og smågrupper.
Tlf: 924 10 382
Epost: 
margrete@sulafrikirke.no

Hovedpastor (permisjon i 2023)
Hovedpastor (permisjon i 2023)
Geir Langen

Geir er 47 år, og har vært pastor hos oss siden 2010. Han er utdannet teolog og prest.
Geir er glad i Jesus, i fotball, i å jogge i marka og i å bestige nye fjelltopper!
Dette skoleåret jobber han 70% som hovedpastor i Sula Frikirke og 30% på Frikrikens Hovedkontor.
Tlf: 918 41 377 
Epost: 
geir@sulafrikirke.no 

Pastor Ulsteinvik 40%
Pastor Ulsteinvik 40%
Eivind Landro

Eivind er 38 år og jobber som pastor i Ulsteinvik Frikyrkje, et menighetsplatingsprosjekt under ledelse av Sula Frikirke. I tillegg jobber Eivind 50% som menighetskonsulent på Frikirkens Hovedkontor. Eivind er glad i god humor (stabens mest rungende latter), liker å se på fotball og en bra film. Han studerer også deltid på Ansgar teologiske høyskole.
Tlf: 920 85 791
Epost: 
eivind@sulafrikirke.no

Menighetsarbeider Ålesund 20%
Menighetsarbeider Ålesund 20%
Kai-Even Bjørdal

Kai-Even er 57 år. Han har tidligere vært misjonær for Normisjon i Mali, og har jobbet som pastor på Emblem Bedehusforsamling i flere år. Samtidig som han jobber som Menighetsarbeider med pastoral funksjon i Ålesund Frikirke, er Kai-Even bussjåfør, motorsyklist og familiefar. En mann av et stor hjerte og en lengsel for Gud!
Tlf: 97097472
Mail: kaievenbjordal@gmail.com 

Eldsteråd

Eldsterådet er menighetens åndelige lederskap og styre. Eldsterådet har det overordnede ansvaret for menigheten. Diakonene møter også jevling med eldsterådet.

Leder for eldsteråd er Bertil Oscar Salen (bertil_salen@hotmail.com, tlf 91113244).

Øvrige eldste er Jan Peter Mork (nestleder) Tlf: 907 49 815. E-post: jpmork@hotmail.com,
Vegard Ingebrigtsen (
vegard.ingebrigtsen@gmail.com, tlf: 48101632)
Henrik Vadseth (henrik.vadseth@gmail.com, tlf: 99748937),
Geir Langen (geir@sulafrikirke.no, tlf: 91841377).

Janne-Grete Havnegjerde ikke ordinert medlem av eldsterådet (utvidet eldsteråd) og har kontaktinfo (femhav@yahoo.no, mob: 93216280).
Barne og familiepastor Rannveig er også en del av eldsterådet, og deltar i eldsterådets møter ved behov. (rannveig@sulafrikirke.no, tlf 93838129)

Eldsteråd

 

 

 

 

 

 

 

Diakonat

Diakonatet er ansvarlig for støttefunksjonene våre, økonomi, bygg, drift og PR. 
Diakon med ansvar for bygg:
Ole Petter Alnes. Tlf: 924 96 894. E-post:
ole.petter@zenithelektro.no
Diakon med ansvar for økonomi/regnskapsfører:
Mariann Molvær. Tlf: 976 63 005. E-post:
regnskap@sulafrikirke.no

 

Eldsteråd


 

 

Powered by Cornerstone